«День винахідника та раціоналізатора» — професійне свято винахідників та раціоналізаторів. Зазначається в Україні щороку, третьої суботи вересня. Історія цього свята починається 1957 року в Радянському Союзі. Тоді, на пропозицію Академії наук, в СРСР було введено свято «День винахідника та раціоналізатора», яке відзначалося щорічно, 25 червня. 16 серпня 1994 року президент України Леонід Кучма підписав Указ N 443/94 «Про день винахідника та раціоналізатора» який наказував відзначати це свято у 3-ю суботу вересня.

Нехай у ваших серцях ще довгі роки сяє яскравий вогник кохання, щастя, ніжності та благополуччя.

Вітаю з днем ​​винахідника та раціоналізатора України. Хочу побажати високого польоту думки та цікавих ідей, корисних відкриттів та вдалих знахідок, великого терпіння та вірної удачі, доброго здоров’я та розуміння близьких.

Твоя тяга до знань і винаходів не може не викликати глибокої поваги. Саме такі люди, як ти, рухають науково-технічний прогрес. Я бажаю тобі, щоб усі твої винаходи знаходили собі застосування та несли людям радість, щастя та комфорт. Зі святом тебе!

Вітаю з ним винахідника та раціоналізатора в Україні. Нехай кожен день відвідують цікаві та унікальні ідеї, нехай кожна спроба увінчується успіхом і знаменується новим відкриттям, нехай досконалості не буде межі, нехай у твоїх руках завжди буде можливість робити навколишній світ кращим, простим і бездоганним.

Вітаю з Днем винахідника та раціоналізатора України. Бажаю нескінченної досконалості та майстерності, унікальних ідей та проектів, неймовірних доповнень та розробок, великих успіхів та перемог, гідних здобутків та нагород. Здоров’я великому розуму нашої країни та благополучного довгого життя!